Unity Hub açılmıyorsa

Format attım ve ilk program olarak Unity yüklemek istedim, artık sadece hub indirerek yükleyebildiğimiz için Unity Hub yükledim.

Çalıştırdım, görev yöneticisinde çalıştığını görüyorum ama ekrana gelen bir program/uyarı/hata yok. Biraz daha kurcalayarak hatadan emin olayım istiyorum, Unity Hub ‘ın tuttuğu loglara bi göz atıyorum (Users\{username}\AppData\Roaming\UnityHub\logs\info-log.json) Hatamın eksik bi modulden kaynaklandığı yazıyor.

Türkçe için

{“level”:”error”,”message”:”Unhandled promise rejection, reason: Belirtilen modül bulunamadý.

İngilizce için

{“level”:”error”,”message”:”Unhandled promise rejection, reason: The specified module could not be found.

Windows tabanlı programlar C++ ile yazıldığı için ve kütüphaneler dağıtılan programlarda değil de yüklenen bilgisayarlarda bulunması gerektiği için ve bu kütüphane yeni format attığım bilgisayarda yüklü olmadığı için hemen https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=48145 adresinden eksik olan C++ dağıtımını indirip kuruyorum (Redistributable Visual C ++ for Visual Studio 2015). Sizdeki Visual Studio’nun versiyonu ile ilgisi yok, dağıtım ismi olarak böyle geçiyor.

Buna benzer yüklemeler oyun kurulumlarının sonunda bolca olur, sağolsunlar oyunların hangi kütüphanelere ihtiyacı olduğunu düşünerek bunu yapmışlar. Ama Unity Hub, OpenCV gibi bazı programlar da bu kütüphanelere ihtiyaç duyuyor ama eksik olduğunu ne sitede ne uygulamada belirtmiyor, bunu da araştırarak bulmak kullanıcıya kalıyor. O yüzden yükleme esnasında sinir krizi geçirmeden önce hatalaların ya da hiç bir tepki alamama durumlarının bazı C++ dağıtımlarımlarının yüklenmemiş olması ile ilgili olduğunu hatırlayın.

Yazı oluşturuldu 40

Unity Hub açılmıyorsa” üzerine 3 görüş

  1. It¡¦s in point of fact a great and helpful piece of info. I am happy that you shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

  2. visual studio son surum yuklu ancak unityhub tiklandiginda hic bi reaksiyon gostermiyor gorev yoneticisinde bile cikmiyor hic bisey..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön